czwartek, 12 sierpnia 2010

Smutek, kusiciele "antyrobótkowi" i inne sprawy...

Smutno mi... Kilka dni temu straciliśmy naszego domowego przyjaciela. Miał na imię Króliś, był słodziutkim królikiem miniaturką, wielkim pieszczochem i łakomczuszkiem.Był ulubieńcem całej rodzinki. Ktoś powie, że mój smutek jest głupi, bo to tylko zwierzak i można kupić następnego królika. Taki człowiek nie potrafi zrozumieć, że takie zwierzątko potrafi być lepszym PRZYJACIELEM niż wielu ludzi. Zwierzę Cię nie obgada, nie okradnie, nie przyjaźni się z Tobą, bo masz forsę, fajne auto, wyglądasz jak model...

Oto Króliś:Nie chce mi się robótkować. Nawet tytułowi kusiciele "antyrobótkowi" nie działają na mnie i wcale nie patrzę w ich stronę. Gwoli wyjaśnienia co rozumiem pod określeniem "kusiciele antyrobótkowi" poniżej przedstawiam kilku z nich.

Kusiciel numer 1: moja biblioteczka.

Ze względu na moją wielką miłość do książek skutecznie odciąga mnie od robótkowania. Niestety nie udało mi się jeszcze przywieźć z Polski wszystkich moich książek, ale każdorazowo, gdy odwiedzam dom rodzinny przywożę kilka sztuk do Danii. Chwilowo zadowalam się książkami do słuchania i e-bookami, ale to nie to samo. Ja wolę zwykłą, tradycyjną książkę, z którą mogę się wyciągnąć na kanapie, przewracać kartki i czuć zapach papieru i farby drukarskiej.


Poniżej przedstawiam kilka pozycji z mojej biblioteczki, które ostatnio baaardzo mnie kuszą.


Słownik obrazkowy. 
Bardzo pożyteczna książka, szczególnie dla osób, które (tak jak ja) poznają nowy język.Zwiedzenie Toskanii to moje wielkie i jeszcze niespełnione marzenie.
Ta książka kucharska opatrzona przepięknymi fotografiami pozwala mi chwilowo uciszyć to wołające o spełnienie marzenie.Kolekcjonuję książki o robótkach ręcznych. 
Poniższe egzemplarze wyszperałam w duńskiej księgarni internetowej, a że cena była bardziej niż przystępna (w stosunku do cen w angielskich księgarniach internetowych) pozycje te bardzo szybko stały się moją własnością.
Kusiciel numer 2: gry komputerowe.

Cóż mogę powiedzieć o tym kusicielu? To, że również jest niewiarygodnie skuteczny w odciąganiu mojej uwagi od robótek. Lubię gry, które są określane jako "strategiczno-ekonomiczne". Nie gardzę również przygodowymi i zręcznościowymi, ale nie cierpię tak zwanych "strzelanek", gdzie muszę tylko bezmyślnie "ładować" z karabinu lub innego ustrojstwa i patrzeć na potoki krwi i rzesze zakatrupionych przeze mnie wrogów. Brr... Ostatnio odkryłam gry oparte na popularnym serialu CSI:Las Vegas. Jako wielbicielka seriali pod szyldem CSI oraz "Kości" z wielką ochotą gram i tropię wirtualnych kryminalistów. 

Moje ulubione gry.

Niedługo przedstawię następną porcję moich kusicieli "antyrobótkowych". 

Kronika pozostałych wydarzeń z ostatnich dwóch tygodni:
  • otrzymałam drugi numer Cross Stitcher'a z mojej prenumeraty;


Dodatek, czyli zestaw igieł do haftu.
  • wyhaftowałam kolejną część Prezentu Jubileuszowego (patrz poprzednia notka) oraz malutki obrazek urodzinowy (to tak żeby nie wyjść na kompletnego robótkowego lenia;

Dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Pozdrawiam serdecznie!

Prezent Jubileuszowy część 7...

Kolejne 2 tygodnie krzyżykowania za mną. Uff...Idzie mi całkiem nieźle, ale mam pewne podejrzenia, że nie zdążę do 1 października :( Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że niedługo nie będę miała już tyle wolnego czasu, który będę mogła przeznaczyć na haftowanie. Otóż (jeżeli wszystko dobrze pójdzie) w niedalekiej przyszłości pójdę do szkoły, by uczyć się języka ojczystego pana Andersena. Niestety domowe lekcje nie wystarczają, ponieważ duńskie przepisy wymagają od obcokrajowców (chcących się zintegrować ze społeczeństwem) zdania określonych egzaminów ze znajomości języka duńskiego. Aktualnie czekam na wyznaczenie terminu rozmowy w centrum językowym, po której będzie wiadomo na jakim poziomie zacznę moją naukę. Tak więc trzymajcie kciuki proszę, bo jestem bardzo zestresowana!

Poniżej prezentuję kolejną część Prezentu Jubileuszowego, czyli kolejne 3.055 krzyżyków.


Do tej pory "popełniłam" 20.984 krzyżyki.
Do końca pozostało 25.266 krzyżyków.